TCT Daire Testereler

Kanefusa Co. 

Kanefusa  metal , ahşap, kağıt ve plastik kesim testereleri üretiminde Japonya’nın en büyük üreticisidir.

1896 Yılında kurulan firma teknoloji ve kesim teknikleri konusunda sürekli gelişim stratejisi izleyerek  “Yüksek kullanım değeri” hedefine ulaşmıştır.

Üretilen testereler, kesiciler ve makine bıçakları en yüksek mühendislik ve endüstriyel standartlarda üretilmekte olup dünya çapında kullanıma sahiptir.

1000’i aşkın personeli, üç üretim tesisi, 12 yerel ve 6 uluslararası ofisi ile hizmet vermektedir.

Firmamız, KanefusaCo.Metal kesim daire testerelerinin Türkiye genel distribütörüdür..

Ürün Skalası

DEMİR İÇERİKLİ MALZEME KESİMİ İÇİN (Ferrous)

TA(Throw-Away) Serisi soğuk kesim testereleri

TA (Throw-Away / Kullan at) tipi testereler bilenebilme özelliğine sahip değildir. Bu durum kullanıcılar açısından maliyetler konusunda düşündürücü olabilir. Fakat, Kanefusa TA kesim testerelerinin sahip olduğu sıradışı teknoloji ile bilenebilir testereler karşılaştırıldığında, ortaya belirgin farklar çıkmaktadır.

Kanefusa TA soğuk kesim testereleri  diğer testerelere göre ortalama 3 kat daha hızlı kesim yapılabilmektedir. Yani kısaca üç testere makinesinin işi, tek makine ile aynı zamanda yapılabilmektedir. Bunun sonucunda enerji tüketimi ve çevreye zararlı gaz salınımı daha az olmaktadır.

Kanefusa TA soğuk kesim testereleri diğer testerelere nazaran 10 kat daha uzun ömürlüdür. Aynı çalışma süreleri baz alındığında, diğer testerelerin 9 defa değiştirilmesi, dolayısı ile 9 defa sök-tak işlemi ve bileme gibi uğraşlar yapılması gerekmektedir.

Karşılaştırmalar sonucunda görüldüğü üzere, Kanefusa testereleri ile diğer testereler arasında maliyet açısında büyük farklar ortaya çıkmaktadır.

 

Julia Spa 

Julia Utensili S.p.a , 2012 yılında yapmış olduğu yeni yatırım ile üretim hacmini arttırmış ve Hss daire testereler yanı sıra başlamış olduğu T.C.T (Tungsten karbür uçlu) daire testere üretimi ile ürün yelpazesini daha da genişletmiştir.

HM Yada daha bilinen adıyla TCT uçlu testereler  tungsten karbür, titanyum ve tantal tozu karışımının  kobalt tozu ile sentezlenmesi ile üretilmektedir.

Elde edilen karışım  1500° C ‘de ısıl işlemden geçirilerek preslenmekte ,böylece  moleküllerin  sıkıca birleşmesi ve homojen katı  bir form alması sağlanmaktadır.

TCT uçların Hss daire testerelere göre en büyük özelliği, en yüksek çalışma hızlarında ortaya çıkan ısılarda bile sertliğini ve formunu deforme olmadan korumasıdır.

Sermet

Sermet ; seramik tozu, oksitler, nitrid ve silikon karbürün belli oranlarda sentezlenmesi ile elde edilen özel bir üründür. Ayrıca formüle dahil edilen krom, kobalt, nikel, titanyum, alüminyum ve tungsten gibi metal oksitler, malzemenin en yüksek ısılara karşı dayanıklılığını  sağlamaktadır.

Sermet,  Silikon karbür ve elmas arası sertliğe sahip bir malzemedir. Çok yüksek kesme hızlarında oluşan ısılarda bile özelliğini kaybetmeyen bir yapıya sahiptir.

Bunun yanında, muhteşem kesme yüzeyi ve takım ömrünün uzaması gibi ek faydalar sağlamaktadır. Sermet ilk olarak Japonya’da üretilmiş ve Kanefusa firması bu konuda öncü firmalardandır